Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit priten edhe reshje shiu. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jug-perëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 8 gradë celcius , ndërsa ajo maksimale prej 22 deri në 26 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot me vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 11 gradë celcius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 25 gradë celsius.