Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

9 Gusht, 2023

Sot do të mbajë mot më i freskët në mëngjes, me diell gjatë ditës me vranësira të ulëta deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare e ndryshueshme. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 7 deri në 17, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 25 deri në 31 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot më i freskët në mëngjes, me diell gjatë ditës me vranësira të ulëta deri në mesatare dhe me erë të dobët të ndryshueshme. Temperatura minimale do të zbresë deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 29 gradë Celsius.

Ditën e enjte do të ketë destabilizim të përkohshëm të motit dhe paraqitje lokale të jostabilitetit të shoqëruar me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Më pas pason një periudhë moti stabil dhe më i ngrohtë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

nenad-canak-1130x635

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

INFO

NA NDIQ