Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

12/08/2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verior, e cila në disa vende përgjatë Luginës së Vardarit do të përforcohet.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 9 deri në 18, ndërsa ajo maksimale prej 25 deri në 33 gradë celsius. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup mot i ngjashëm me erë mesatare, herë pas here të fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 30 gradë.

Për ditët në vijim sinoptikanët parashikojnë mot kryesisht stabil me erë mesatare, herë pas here të fortë veriore. Të martën dhe të mërkurën do të ketë kushte për jostabilitet lokal me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurtër. Temperaturat do të jenë graduale në rritje.(INA)

TË FUNDIT
1 min
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
2 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
2 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
3 orë
Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë
4 orë
Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
4 orë
Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së
1 ditë
Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup
20 orë
Nikolloski: Janë paguar pagat e Infrastrukturës së Hekurudhave të Maqedonisë, Hekurudhave të Maqedonisë Transport dhe Postat e Maqedonisë
1 ditë
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
4 orë
Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit
24 orë
FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike
2 ditë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

liqeni

Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

Murtezani-Dreksler-Mbeshtetja-e-Gjermanise-eshte-thelbesore-per-rrugen-evropiane-te-RMV-se

Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

lope

Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

evn-1

EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup

hristijan mickoski

Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore

INFO

NA NDIQ