Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

14/08/2023

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior, e cila herë pas here do të përforcohet në pjesët perëndimore dhe verilindore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 20 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 28 deri në 35 gradë Celsius. UV=8.

Në Shkup do të jetë me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie deri në 18 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 33 gradë.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, informojnë se të martën në orët e pasdites do të ketë paraqitje lokale të jostabilitetit të ndjekur me shi të rrëmbyeshëm të shkurtër dhe bubullima. Pastaj në ditët në vijim moti do të jetë kryesisht stabil dhe i nxehtë me erë mesatare, përkohësisht të përforcuar nga drejtimi verior.

TË FUNDIT
54 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
6 orë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
6 orë
Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Talat Xhaferri edhe një vit do të perdorë veturë zyrtare dhe sigurim prej gjashtë personave
6 orë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
1 ditë
Maqedonia me humbje më të madhe të ujit në rajon
11 orë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
1 ditë
Kujdes! Nesër dhe pasnesër do të bllokohen disa rrugë në Shkup – që çojnë te varrezat e Butelit
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
1 ditë
Bekteshi: Pres që nga 1 janari çmimi i energjisë elektrike të jetë më i lirë

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

fronti evropian

Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri

bekteshi

Bekteshi: Ky është ekipi im që menaxhoi krizat më të mëdha në vend (foto)

bekim sali orhan murtezani

Murtezani: Po vjen një valë reformash në të gjitha institucionet, do punojmë pa u lodhur për të mirën e vendit dhe qytetarëve

INFO

NA NDIQ