Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

20/08/2023

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me reshje të dobëta shiu. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior, e cila pasdite do të intensifikohet përgjatë Povardarisë.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 13 deri në 21, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 31 deri në 38 gradë. Vlera e indeksit UV do të jetë 7.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 36 gradë.

Sipas parashikimit të HMRC-së, gjatë javës së punës do të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura ditore që kudo do të jenë mbi 30 gradë.

Në disa pjesë të vendit do të jetë aktiv niveli portokalli i rrezikut nga temperaturat e larta, njofton Administrata për Çështje Hidrometeorologjike.

TË FUNDIT
43 sekonda
Gjobiten rreth 15 ordinanca shëndetësore në Kumanovë, reagojnë mjekët
23 minuta
Të shtunën fillon provimi i maturës shtetërore në Maqedoni
37 minuta
Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg
40 minuta
Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar
42 minuta
Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste

ME TE LEXUARA

24 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
40 minuta
Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar
20 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë
1 ditë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
5 orë
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

LEXO MË SHUMË

mjeke

Gjobiten rreth 15 ordinanca shëndetësore në Kumanovë, reagojnë mjekët

matura-shteterore-provimi

Të shtunën fillon provimi i maturës shtetërore në Maqedoni

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg

halil snopce

Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar

Screenshot_20240530-120957~2

Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

INFO

NA NDIQ