Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

25 Gusht, 2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare.

Pasdite do të ketë kushte për paraqitje të izoluar me reshje të shkurtra shiu dhe bubullima. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 21, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 31 deri në 38 gradë.

Në Shkup me diell dhe shumë ngrohtë me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 36 gradë.

Në ditët në vijim do të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Pasdite do të ketë vranësira lokale të paqëndrueshme me reshje të dendura shiu dhe bubullima, sidomos në pjesët jugore. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

orhan murtezani

Murtezani: Pse Krenar Lloga dhe Aleanca vazhdojnë të qëndrojnë si dekor në Qeveri?

nxenesit idrizove shkolla

S’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë të Idrizovës, Stefkovski nuk lëshon pe

driton kuci jusuf zejneli

Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

vmro

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni shitet qumësht ”kancerogjen”?!

fadil zendeli

Opozita shqiptare kërkon vend në KSHZ/Zendeli: Taravari blen kohë, tërheqë vëmendjen nga dështimet në qeverisje

derivate nafta dizeli benzin

Bie çmimi i benzinës në Maqedoni

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Do të prodhojmë rrymë elektrike dhe për rajonin

INFO

NA NDIQ