Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

27 Gusht, 2023

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale, pasdite në pjesët juglindore me kushte për jostabilitet afatshkurtër. Do të fryjë erë e dobët kryesisht jugore.

Temperatura do të arrijë deri në 38 gradë Celsius.

Me diell dhe shumë ngrohtë në Shkup dhe rrethinë me vranësira të vogla dhe me erë të dobët jugperëndimore. Sipas sinoptikanëve edhe ditën e hënë do të jetë nxehtë me temperaturë deri në 37 gradë, ndërsa të martën do të fillojë një ftohje e lehtë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

0FBDA6C6-3F07-4CF0-9CA6-52FF333FC0D4

Aksident tragjik – humb jetën 18 vjeçari nga Çegrani i Gostivarit

gjobaa

MPB: 563 gjoba për tejkalim të shpejtësisë

denari-756x420-696x387-1

Prej sot fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

INFO

NA NDIQ