Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

30/08/2023

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë nga drejtimi jugperëndimorë. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 26 deri në 33 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.

TË FUNDIT
8 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
4 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

ME TE LEXUARA

5 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
1 ditë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
5 orë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji
1 ditë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
23 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
5 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
1 ditë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
11 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta

LEXO MË SHUMË

20240722183310_big_730x400_36

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

INFO

NA NDIQ