Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

04/09/2023

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale nga 16 deri në 29 gradë Celsius.

Moti sot nga mëngjesi do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu, të cilët do të jenë të rrëmbyeshëm dhe të shoqëruar me bubullima, kryesisht në lindje dhe juglindje.

Gjatë ditës do të jetë dukshëm më i freskët dhe do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu (dhe mbi 60 km/h), më e theksuar në rrjedhën e sipërme të Povardarietos dhe në pjesët perëndimore, njofton KMSH. Indeksi UV do të jetë 6.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale nga 16 deri në 29 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe kushte për paraqitje të shtrëngatave të rralla. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperaturat do të lëvizin nga 16 deri në 21 gradë Celsius.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski shpalli kandidaturën për mandatin e dytë për president

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

INFO

NA NDIQ