Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

5 Shtator, 2023

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje lokale të shiut, posaçërisht në pjesët jugore dhe perëndimore. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi verilindor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 20 deri në 27 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe erë të përforcuar nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 27 gradë Celsiusë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

720632AE-5507-47CA-B690-47C76770F387

Besimi takoi ambasadoren amerikane: Maqedonia e Veriut të vazhdojë rrugën e anëtarësimit të plotë në BE

F6838740-86EE-42DE-9172-1B5332D977E2

Kroacia zbulon pesticid helmues në specat e importuar nga Maqedonia

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Paga minimale do të rritet për 10%

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 52 vjeçari nga Gostivari, akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij

LD Levizja Demokratike

Lëvizja Demokratike: Masat antikrizë të Qeverisë janë një teatër, fukarallëku veç po rritet

buka-market

Masat e Qeverisë/ Çmimi i bukës në markete bie në 30 denarë

Ministria-Arsimit

MASH, me mbështetjen e BE-së, krijon ditar të ri elektronik

policia-714x420

Bastisje në lagjen Aerodrom të Shkupit, arrestohet një person

stevo pendarovski

Pendarovski në OKB: Detyra më urgjente e Këshillit është të angazhohet në përfundimin e luftës në Ukrainë

INFO

NA NDIQ