Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

6 Shtator, 2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.

Posaçërisht në pjesët jugore të vendit do të ketë rritje të vranësirave dhe reshje lokale të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 18 ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 29 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 29 gradë celsiusë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

mickoski jankullovska gordana

Takimi Mickoski-Jankullovska/ ASH: A do të thotë se kjo fotografi do të kthejë kriminelët në politikë?

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

izet mexhiti ld levizja demokratike

LD: Qeveritarët rrisin rrogat e veta në mbi 2.000 euro, për qytetarët vetëm 2.000 denarë

INFO

NA NDIQ