Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite në shumë vende kryesisht në pjesët lindore do të jetë jostabil me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 14 deri 21 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës prej 29 deri 34 gradë Celsius.

Indeksi i rrezeve UV do të jetë 9.

Në Shkup do të kemi mot të ngjashëm me diell. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 30 gradë Celsius.