Moti sot nẽ Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

21/09/2023

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha dielli dhe me erë të lehtë deri mesatare, përkohësisht e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor. Pasdite do të ketë paraqitje lokale të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima veçanërisht në pjesët veriore dhe lindore të vendit.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike informojnë se temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 17, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 25 deri 31 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha dielli dhe me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor. Pasdite në disa pjesë të luginave do të ketë kushte për shi afatshkurtër dhe bubullima të rralla.

Temperatura minimale do të bie deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 29 gradë.

Deri të shtunën, siç bëri të ditur DPHM, moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare kryesisht jugore. Të dielën do të ketë ndryshim të madh kur nën ndikimin e valës së lagështisë pritet në disa vende moti të jetë i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugor.

TË FUNDIT
8 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
11 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
13 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
15 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
15 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

ME TE LEXUARA

15 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
22 orë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
13 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
20 orë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
11 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

LEXO MË SHUMË

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

63cca913-aa66-4fdf-a82b-8dc41175a33c

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

zjarr sllupçan

26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Fronti evropian ali ahmeti

BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari

foshnje bebe

Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

INFO

NA NDIQ