Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

10/10/2023

Në pjesën më të madhe të vendit moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në disa vende vranësirat do të rriten, ndërsa pasdite në pjesët perëndimore të vendit dhe në viset malore do të ketë kushte për reshje shiu.

Do të fryjë dhe erë e dobët, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 29 gradë Celsiusë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 27 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bajram begaj

Presidenti Begaj: Shqipëria u zgjodh për herë të tretë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut në OKB

VISAR

Talat Xhaferi kryeministër, Ademi: Kthim prapa s’ka, moment që shënon histori!

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

INFO

NA NDIQ