Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

27/10/2023

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme si dhe me periudha me diell. Pasdite dhe kah fundi i ditës kryesisht në pjesët perëndimore dhe veriore do të ketë shi të përkohshëm lokal.

Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 21 deri në 27 gradë Celsius.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme me erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të bie deri në 12 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 25 gradë.

Nga dita e shtunë do të mbisundojë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë. Në disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës së mëngjesit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ