Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

26/11/2023

Moti sot paradite, kryesisht në pjesët verilindore do të jetë me reshje të dobëta të dëborës, ndërsa gjatë ditës me diell dhe i ftohtë. Do të fryjë erë mesatare ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë (mbi 70 km/h).

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej -1 deri në 7 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i ftohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë.

TË FUNDIT
35 minuta
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
41 minuta
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
50 minuta
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
1 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
3 orë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
19 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
4 orë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
18 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

LEXO MË SHUMË

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

lojra

Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

INFO

NA NDIQ