Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

30/12/2023

Sot do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe i qetë. Paradite dhe pasdite nëpër lugina do të ketë mjegull, e cila në fund të ditës do të dobësohet.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -3 deri në 2 gradë Celsius. Më ftoht sot në mëngjes është në Berovë. Temperaturat maksimale ditore do të jenë një gradë më të ulëta krahasuar me ditët e kaluara dhe do të lëvizin nga 8 deri në 14 gradë.

Në Shkup moti sot do të jetë pjesërisht i vranët, me mjegull dhe i ftohtë nga mëngjesi me temperaturë -2 gradë. Temperatura gjatë ditës do të arrijë deri në 10 gradë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

pensionist-pleq

Pensionet do të rriten për 5% – Ai më i ulëti do të ketë shtesë vetëm 626den

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

INFO

NA NDIQ