Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

07/01/2024

Gjatë ditës së sotme do të mbizotërojë mot pjesërisht me vranësira, në lugina të veçanta me paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë rrjedhës së Vardarit herë pas here do të fryjë erë e fortë nga drejtimi juglindor (mbi 60 km/h).

Në fund të ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale shiu mjaft më të bollshme (mbi 20 l/m2).

Në Shkup, mot me vranësira të pjesshme me mjegull paradite. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga drejtimi juglindor. Gjatë natës do të ketë reshje shiu.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ