Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

08/01/2024

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Në male dhe viset më të larta me reshje të dëborës. Do të fryjë dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar, nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 11 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës në disa pjesë të luginës reshjet do të kalojnë në të dëborës. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsiusë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

Arben Taravari Bujar Osmani

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

INFO

NA NDIQ