Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

10/02/2024

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët dhe relativisht i ngrohtë me periudha me diell. Do të fryjë mesatare, ndërsa nga orët e mesditës do të fryjë erë e fortë nga jugu, më e theksuar përgjatë Vardarit.

Nga orët e mbrëmjes do të ketë kushte për reshje të shkurtra shiu në pjesët perëndimore.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -0 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 13 deri në 18 gradë.

Gjatë fundjavës do të fryjë erë e fortë nga jugu, e cila do të jetë më e theksuar përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore me mbi 60 km/h. Gjatë natës deri të dielën në pjesët perëndimore do të ketë reshje të herëpashershme shiu, e më pas nën ndikimin e valës së lagësht reshjet do të përhapen në pjesën më të madhe të vendit. Herë pas here do të ketë reshje më të dendura gjatë natës dhe të hënën dhe do të pasohen me shtrëngata të rralla. Të martën reshjet do të ndërpriten, ndërsa temperaturat gjatë ditës do të vazhdojnë në rënie graduale.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ