Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

31/05/2023

Moti sot me vranësira të ndryshueshme, pasdite jostabil dhe me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të të arrij prej 19 deri në 26 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, paradite me vranësira, pasdite me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ