Moti sot në Maqedoninë e Veriut, nga e enjtja shi dhe borë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2022

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Paradite në disa lugina dhe lugina lumenjsh do të ketë mjegull. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperëndimi.

Temperaturat minimale do të lëvizin në interval prej -3 deri në 3, ndërsa maksimalja prej 10 deri në 17 gradë. Në Shkup me diell me vranësira të vogla dhe erë të dobët jugperëndimore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 11 gradë.

Nga pasditja e së enjtes do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu, ndërsa në male e në disa vende më të larta borë. Temperaturat ditore do të jenë në rënie.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ