Moti sot në Maqedoninë e Veriut, temperaturat shkojnë në 32 gradë

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare. Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 26 deri në 32 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë, moti me diell dhe vranësira të ulëta. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë.