Moti sot paradite me diell, pasdite me vranësira të ndryshueshme

INA
INA

27/02/2024

Moti sot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite pjesërisht i vranët me periudha me diell. Do të fryjë lehtë deri në mesatare, ndërsa në pjesët verilindore erë e fortë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri 7, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 13 deri 19 gradë Celsius.

Edhe në Shkup në mëngjes do të mbajë mot me diell me vranësira mesatare, ndërsa pasdite me vranësira të pjesshme. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Temperatura minimale do të ulet deri 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 18 gradë.

Sipas paralajmërimeve të DPHM-së edhe gjatë ditëve në vijim do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe periudha me diell. Të enjten pasdite dhe të premten do të ketë reshje të kohëpaskohshme shiu, të cilët do të jenë më të dendur në pjesët perëndimore. Gjatë gjithë periudhës do të fryjë erë mesatare juglindore, ndërsa të enjten do të fryjë erë e fortë juglindore.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

INFO

NA NDIQ