Mourinho: Coppa Italia është kupa më e keqe në Evropë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Roma triumfoi mbrëmë 1:0 ndaj Genoas në Kupën e Italisë, për të avancuar në rrethin tjetër.

Ishte Paulo Dybala që realizoi golin e vetëm dhe të fitores për kryeqytetasit, shkruan Gazeta Express.

Pas ndeshjes, Mourinho diskutoi nëse kjo skuadër e Romës mund ta fitojë Kupën e Italisë, teksa e cilësoi si kupën më të keqe në Evropë.

“Së pari, do të them se do të doja ta fitoja, e fitova një herë duke luajtur kundër Romës, do të doja ta fitoja duke luajtur me Romën në Romë. Mendoj se është kupa më e keqe në Evropë, nuk mbron skuadrat më të vogla”, tha trajneri portugez.

TË FUNDIT
2 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
4 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
4 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
6 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
7 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë
8 orë
“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës
2 ditë
UEFA përjashton nga Europiani gazetarin kosovar, pas gjesteve nacionaliste...
1 ditë
“Shqipëria po thyen çdo parashikim”, Mourinho ngre në qiell kuqezinjtë: Na kishte munguar diçka e tillë, jeni kulmi i futbollit
7 orë
E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

LEXO MË SHUMË

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

Mirlind Daku

“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës

INFO

NA NDIQ