Mourinho e largoi një futbollist nga loja, pasi Partizani mbeti me një lojtar më pak

INA
INA

13 Gusht, 2023

Dje u zhvillua miqësorja mes Romës dhe Partizanit të Tiranës në “Air Albania”.

Skuadra italiane triumfoi 2:1 në një miqësore që bëri jehonë të madhe në Shqipëri, shkruan Gazeta Express.

E trajneri portugez, Jose Mourinho i ka fituar zemrat e shqiptarëve me një veprim në minutat e fundit.

Preka i Partizanit u largua nga fusha i lënduar dhe ekipi shqiptar duhej të luante me 10 lojtarë pasi i kishte kryer zëvendësimet.

Për të qenë korrekt deri në fund, Mourinho e largoi Aouar nga loja për të qenë të barabartë në fushë.

Tekniku portugez zgjodhi Aouar i cili ishte faulluar paraprakisht dhe nuk dëshiroi që të pësonte ndonjë lëndim eventual pak para nisjes së sezonit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

xavi cavi

Çavi flet pas barazimit me Majorkën e Muriqit: Kemi bërë shumë gabime

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

INFO

NA NDIQ