Mourinho, “gojën mjaltë” për Romën e De Rossin

INA
INA

09/02/2024

Ka kaluar pothuajse një muaj nga shkarkimi i Josè Mourinhos, por portugezi ka ende fjalë për të thënë për Romën:

“Kujtimet e karrierës sime janë të shumta, të mira dhe të këqija. Por, nëse më duhet të zgjedh një, ndoshta them i fundit. Nuk është trofeu më i rëndësishëm që kam fituar, por për dimensionin e gëzimit që solli them se Liga e Konferencës e fituar me Romën. Nëse më duhet të zgjedh, do ta them këtë. Por ka pasur shumë gjëra të mira në karrierën time, shumë ndeshje fantastike për t’u mbajtur mend dhe është e pamundur të zgjedh një ose dy”.

Çuditërisht, edhe ndër kujtimet negative është një episod te verdhekuqtë:

“Ka edhe shumë kujtime të këqija, dy gjysmëfinale të Champions League të humbura me penallti, një finale e Europa League e humbur me penallti, sepse arbitri kishte vendosur që ne nuk mund të fitonim (ajo kundër Sevillas sezonin e kaluar). Ka gjithashtu shumë kujtime të këqija.”

Në fund kishte hapësirë ​​për atë që zuri vendin e tij, Daniele De Rossi: “Do të më pëlqente ta kisha De Rossin tek Interi dhe Reali, por nuk ishte e mundur. Doja gjithashtu Tottin tek Interi, pavarësisht moshës, por nuk ishte e mundur. Janë lojtarë që i dëshiron çdo trajner.” /Supersport

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

Anceloti

Ancelotti konfirmon se nuk do të përfshihet në negociatat e rinovimit të kontratës me yllin e Real Madridit

xavi

Xavi vazhdon të ëndërrojë titullin në La Liga: Nuk dorëzohemi lehtë

manchester united

Manchester United i gatshëm të paguajnë klauzolën prej 100 milionë eurosh për yllin e Sporting Lisbonës

barcelona

Laporta: Barcelona do të luftojë për titullin e Ligës së Kampionëve

Hernandez-1

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

INFO

NA NDIQ