Mourinho në Bundesliga? Gazetari jep lajmin e bujshëm: “Special One” po mëson gjermanisht

ina-online
ina-online

12/02/2024

Gazetari i njohur i “Bild, Christian Falk, ka konfrimuar se trajneri portugez, që pas shkarkimit nga Roma, ka filluar të studiojë gjuhën gjermane.

Falk njihet si një gazetar me informacione të shumta brenda klubit të Bayern Munich, dhe të gjithë mendojnë tashmë se portugezi është në kontakte me bavarezët.

Këto zëra i konfirmon edhe më shumë fakti se Tuchel, në krye të stolit të Bayern Munich, mund t’i japë fund sundimit 11 vjeçar të kampionatit në Bundesliga, gjë për të cilën bën që drejtuesit e klubit bavarez të mendojnë për Mourinho.

Nëse bëhet realitet, atëherë eksperienca te Bayern do të jetë e para në Gjermani për Jose Mourinhon, që në të shkuarën ka drejtuar në Portugali, Angli, Spanjë e Itali.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ