Mourinho, pas humbjes: S’kemi Haalandin, as lojtarë për rotacion

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/04/2023

Roma e humbi ndeshjen e parë çerekfinale të Europa League-s kundër Feyenoordit, por Mourinho rrezikon të humbasë për sfidën e kthimit dy elementë të rëndësishëm të sulmit: Dybalan dhe Abrahamin.

“Nuk kam asnjë lajm, vetëm atë që pashë në fushë. Ata më kërkuan menjëherë zëvendësimin e me shumë mundësi nuk do t’i kem në ndeshjen e kthimit.

Në fakt, tërhoqi vëmendjen edhe ndryshimi në pjesën e pare, me Pellegrinin që zëvendësua pas humbjes së penalltisë: “Zgjedhja ime nuk ka të bëjë me gabimin e Pellegrinit, por e vendosa unë,” shpjegoi portugezi.

Roma, sidomos në pjesën e dytë, luajti shumë në gjysmëfushën e Feyenoord-it, por nuk gjeti lojën e duhur, edhe për shkak të një fati të keq:“Ne nuk kemi Haalandin – bëri shaka Mourinho pas ndeshjes – ne jemi ata që jemi dhe bëjmë gjithmonë më të mirën. Roma luajti një lojë me dinjitet e sakrifica dhe patëm mundësi të merrnim një rezultat ndryshe, por humbëm 0-1”.

Jam optimist, por jam i shqetësuar edhe për të dielën sepse do të kem edhe më pak opsione. Merituam më shumë me Feyenoord, por ky është futbolli”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ