Mourinho: Portugalia? Jam i nderuar, por unë jam mirë këtu

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Pas përfundimit të ndeshjes së Romës ditën e djeshme në Kupën e Italisë, Jose Mourinho është pyetur në lidhje me kalimin si trajner te kombëtarja e Portugalisë.

“Dua të falenderoj presidentin e federatës portugeze, që më ka kënaqur dhe më ka bërë krenarë, më tha se nuk isha zgjedhja e tij e parë për stolin, por e vetmja zgjedhje dhe se do të bënte gjithçka që të më merrte mua.

Për mua ishte një nder, por nuk shkova, jam këtu dhe kjo është gjëja që ka kuptim sot”, është shprehur “Special One”./ h.ll/abcnews.al

TË FUNDIT
18 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
19 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
19 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
18 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ