Mourinho refuzon Chelsean si shenjë besnikërie ndaj Romës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/05/2023

Jose Mourinho thuhet se ka refuzuar një ofertë nga Chelsea teksa pret të përcaktojë të ardhmen e tij te Roma .

E ardhmja e menaxherit portugez 60-vjeçar ka qenë temë e shumë diskutimeve muajt e fundit, me kontratën e tij aktuale me klubin që skadon në qershor të vitit të ardhshëm. Ai ka qenë i lidhur me shumë oferta, duke përfshirë ekipin kombëtar të Brazilit dhe Paris Saint-Germain.

Mourinho tregoi shumë nga cilësitë e tij në stol gjatë kohës së tij me Romën, duke i udhëhequr ata drejt titullit të tyre të parë të madh evropian sezonin e kaluar në Ligën e Konferencës së Evropës.

Siç raportohet nga Corriere dello Sport, Mourinho u kontaktua nga një menaxher i Chelseat, i cili donte të diskutonte mundësinë transferimit të tij në Londrën Perëndimore, duke e shtuar atë në listën e kandidatëve të mundshëm.

Trajneri portugez ka sqaruar se nuk ka asnjë interes për këtë çështje pasi dëshiron të vazhdojë aventurën e tij te Roma.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

INFO

NA NDIQ