Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

INA
INA

01/12/2023

Mourinho akuzoi lojtarët e tij për zhvlerësim të Ligës së Evropës, pas barazimit të djeshëm ndaj Servette.

“Janë të shumtë ata që janë në stol dhe hyjnë në Serie A me një qëndrim të shkëlqyer, por më pas në Europa League duken dembelë dhe nuk duken në fushë. Ka lojtarë që humbën edhe një herë mundësinë për të provuar vlerën e tyre, si Aouar” ka thënë Mourinho pas ndeshjes.

Mourinho ka thënë se e arsyeton Guardiolën për një gjë, duke shprehur irritimin e tij më qëndrimin e lojtarëve të Romës në fushë.

“Nuk ka faj Guardiola. Nëse ai nuk është i kënaqur me një futbollist, ai i thotë lamtumirë, e shkelmon dhe zgjedh një tjetër. Unë nuk mund ta bëj këtë këtu dhe po më kushton” ka thënë Mourinho.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ