Mourinho: Vetëm klubet me histori të madhe luajnë dy finale evropiane

INA
INA

30 Maj, 2023

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, ka thënë se është i lumtur që skuadra e tij luan finalen e dytë radhazi në garat evropiane.

Roma dhe Sevilla, do të ballafaqohen të mërkurën mbrëma në finalen e Europa League.

Strategu portugez duke folur për “Sky Sport”, ka thënë se vetëm klubet e mëdha luajnë dy finale evropiane radhazi.

“Ne punojmë shumë çdo ditë për të ndërtuar historinë e këtij klubi. Zakonisht vetëm klubet e mëdha me histori të madhe, ata mund të arrijnë dy finale evropiane radhazi dhe nuk është e lehtë as për ta. Për ne, suksesi tani ka një vlerë të madhe”, ka thënë Mourinho.

Ndeshja Roma-Sevilla fillon në orën 21:00./rtk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ