MPB: 181 gjoba në Shkup, 42 për tejkalim të shpejtësisë

Picture of INA
INA

07/06/2023

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrolle të shtuara në fushën e komunikacionit, me çrrastë janë shqiptuar 181 gjoba.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 181 gjoba nga të cilat 42 për tejkalim të shpejtësisë, shtatë për drejtim të automjetit pa patentë shoferi, 14 për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave.

Sipas raportit të MPB-së janë shqiptuar dhe shtatë masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, 15 për tejkalim të paligjshëm, katër për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, pesë për drejtimin e automjeteve nën ndikimin e alkoolit…/Alsat.mk

TË FUNDIT
14 minuta
Xhaferi të hënën i'a dorëzon mandatin Mickoskit
40 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
41 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
41 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
47 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

ME TE LEXUARA

9 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
41 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
9 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
40 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

LEXO MË SHUMË

talat xhaferi

Xhaferi të hënën i’a dorëzon mandatin Mickoskit

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

vlen ministrat deputetet

Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

INFO

NA NDIQ