MPB: 407 sanksione në Shkup, 228 për tejkalim të shpejtësisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka regjistruar gjithsejtë 407 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 228 për tejkalim të shpejtësisë, 29 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 61 për ngasje të makinës në gjendje të dehur.

Sipas njoftimit të MPB-së janë shqiptuar dhe 6 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 13 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara, 6 gjoba iu shqiptuan motoçiklistëve dhe 4 gjoba të tjera për vozitës fillestar…/Alsat.mk

TË FUNDIT
1 min
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
58 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
3 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

ME TE LEXUARA

12 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!
1 min
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 ditë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
1 ditë
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

LEXO MË SHUMË

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

INFO

NA NDIQ