MPB: Anëtarët e grupit Lev Tahor janë zhvendosur nga Kumanova në Shkup, përkohësisht po qëndrojnë në RMV

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se grupi i pjesëtarëve të sektit fetar hebre, Lev Tahor, është zhvendosur nga Kumanova në Shkup. Autoritetet theksojnë grupi në fjalë nuk paraqet rrezik ndërkaq apelojnë për tolerancë dhe solidaritet ndaj tyre.

“Personat për të cilët po pyetni janë larguar nga Kumanova dhe aktualisht janë në Shkup. Kujtojmë se këta persona i respektojnë ligjet e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe se janë këtu plotësisht në mënyrë të ligjshme, me qëndrim të përkohshëm në vendin tonë. Grupi i përmendur nuk paraqet asnjë rrezik dhe apelojmë për tolerancë dhe solidaritet ndaj tyre”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ