MPB as nuk e mohon dhe as nuk e pohon se njësiti ”Tigrat” operojnë nëpër rrugët e Shkupit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23 Janar, 2023

Pasi një ditë më parë ekipi i Klan hasi ekipe të dyshimta në rrugët e Shkupit të cilët patrullonin me vetura dhe furgone të dyshimta.

Në pyetjen e Klan M drejtuar MPB-së se a operon ky njësit, nga atje as nuk e mohojnë dhe as pohojnë këtë.

”Ministria e Punëve të Brendshme ndërmerr të gjitha masat dhe aktivitetet e nevojshme për garantimin e rendit dhe qetësisë publike dhe sanksionimin e shkelësve të ligjeve, dhe duke e bërë këtë, sipas një analize dhe vlerësimi të bërë më parë të shërbimeve profesionale, punonjësit e policisë nga njësitë e ndryshme organizative angazhohen, me qëllimin e ekzekutimit sa më efikas të detyrave. Ky operacion kontribuon në uljen e vazhdueshme të kriminalitetit në vend” – thonë nga Ministria e Punëve të Brendshme. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-28-22-20-50-209-edit_com.android.chrome

“Unë të kapi për fyti”, “Kur ta nxo, e shkeli në fyt”, eskalon situata në studio, nervozohet analisti Astrit Gashi

Screenshot_2023-09-28-21-52-07-885-edit_com.facebook.katana

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

albulena haxhiu3

Edhe Albulena Haxhiu i përgjigjet kryeministrit Rama

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

spartak

Avokati Ngjela zbërthen skenarët e Vuçiçit

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

INFO

NA NDIQ