MPB deklarohet rreth sulmeve kibernetike në disa banka të Maqedonisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Ministria e Punëve të Brendshme për TV21 ka konfirmuar sulmet kibernetike në disa banka në vendin tonë, përcjell TV21. Nga MPB thonë se janë në kontakt të vazhdueshëm me palët e përfshira në këtë rast.

“Sektori për krimin kompjuterik dhe forenzikën digjitale pranë Ministrisë së Brendshme është në komunikim me institucionet kompetente për të dhënë më shumë informacion dhe të dhëna për sulmet DDoS në faqet e internetit të bankave në vendin tonë”, thonë nga MPB për TV21.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ