MPB: Denoncimet e sotme për bomba janë të rrejshme

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2023

Nga kontrollet pas raportimeve për bomba në Qendrën tregtare të qytetit, Ist gejt moll, Hotel Meriot, Muzeu i Qytetit të Shkupit, Shtëpinë përkujtimore Nëna Terezë, Qendrën transportuese, QT Biser dhe Xhevahir Holding rezultuan se ishin të rreme, njofton MPB-ja. Kontrollet kundër terrorizmit po vazhdojnë në objektet e mbetura që raportuan se morën kërcënime me bombë në adresat e tyre elektronike.

“Ministria e Punëve të Brendshme e njofton opinionin se janë bërë të gjitha kontrollet e nevojshme në Qendrën Tregtare të Qytetit, Ist gejt moll, Hotel Meriot, Muzeu i Qytetit të Shkupit, Shtëpinë përkujtimore Nëna Terezë, Qendrën transportuese, QT Biser dhe Xhevahir Holding dhe është konstatuar se këto ishin raportime të rreme. Menjëherë pas marrjes së kallëzimeve janë marrë masat dhe veprimet e duhura nga punonjësit e policisë, janë kryer kontrollet e nevojshme nga ekipet për kontrolle antiterroriste dhe është konstatuar se bëhet fjalë për kallëzime të rreme. Ministria e Punëve të Brendshme vazhdon me kontrollet në pjesën tjetër të objekteve për të cilat është marrë denoncim dhe pas përfundimit të kontrolleve do ta informojmë opinionin”, thuhet në komunikatën e MPB-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Pesë policë janë liruar, pesë të tjerë ende po mbahen nga Serbia – në mesin e tyre edhe Jankoviqi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

INFO

NA NDIQ