MPB do të blejë 20 furgona intervenimi, për një shumë mbi 815 mijë euro

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) në Maqedoninë e Veriut do të blejë 20 furgona intervenimi, të njohur në popull si “marica”.

Të dhënat zyrtare në faqen e Byrosë së Prokurimit Publik tregojnë se Ministria e Brendshme do të blejë 20 furgona të markës Renault, të cilat do të përdoren për ndalimin me forcë të të dyshuarve problematikë apo huliganëve që cenojnë rendin dhe qetësinë publike dhe ofrojnë rezistencë, shkruan portali Faktor.

Një furgon ka cmimin prej 35.500 euro pa TVSH, ndërsa për 20 furgonët duhet paguar mbi 815 mijë euro.

Këtij tenderi iu përgjigjën tri kompani ofertuese, ku vlera e planifikuar e blerjes ishte 1.24 milionë euro me TVSH. Vlera e blerjes është 44 për qind më e ulët se vlera e planifikuar e blerjes. Përveç “Automotive Group”, për tender kanë aplikuar edhe “Dileri im” dhe “Euroimpex” SH.PK. (INA)

TË FUNDIT
9 minuta
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
35 minuta
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
40 minuta
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
2 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes
2 orë
Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër
20 orë
Kasami në takimin e parë të punës me Koçoskën flasin mbi decentralizimin e komunave
40 minuta
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
1 ditë
Imeri: Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare
7 orë
Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian
2 ditë
Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi
1 ditë
“Më e lehtë me miqtë”- Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani
4 orë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup

LEXO MË SHUMË

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

liqeni

Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

Murtezani-Dreksler-Mbeshtetja-e-Gjermanise-eshte-thelbesore-per-rrugen-evropiane-te-RMV-se

Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

INFO

NA NDIQ