MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

Picture of INA
INA

02/10/2023

Në pikë e pagesës “Gradsko”, dje në orën 15:20, policia ka arrestuar K.C. (23) nga f. Timjanik-Negotinë.

Nga MPB thonë se gjatë kontrollit të automjetit të pasagjerëve “Mercedes”, të cilin ai e ka drejtuar është gjetur dhe sekuestruar mall për të cilin paguhet akcizë, përkatësisht shtatë tuba me gjithsej 320 litra pije alkoolike pa asnjë dokument.

Personi është në mbajtje në stacion policor, kurse për rastin është informuar Drejtoria e Doganave. Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës.

TË FUNDIT
1 min
Alternativa tërheqë Safije Sadiki Sahihnin nga Ministria për Marrëdhënie mes Komuniteteve
38 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
2 orë
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
2 orë
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
2 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
13 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
1 ditë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
2 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
19 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
1 ditë
Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit
6 orë
Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO, vendet e tjera dhe Rusia?
1 ditë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar

LEXO MË SHUMË

LEN Safije

Alternativa tërheqë Safije Sadiki Sahihnin nga Ministria për Marrëdhënie mes Komuniteteve

Izet Mexhiti LD 2

Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Borell

REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

virus_19

​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

INFO

NA NDIQ