MPB: Është zbardhur vrasja e 76-vjeçarit në Kriva Pallankë, është arrestuar një 27-vjeçar

INA
INA

06/12/2023

Nga MPB njoftojnë se 27-vjeçari S.D. nga Krva Pallanka dyshohet për vrasjen e 76-vjeçarit M.D. nga Kriva Pallanka, i cili ishte gjetur i vdekur në shtëpinë e tij me datë 20.11.2023, shkruan TV21. Nga MPB shtojnë se për rastin është parashtruar kallëzim penal në procedurë të shpejtë.

“Gjegjësisht, më 21.11.2023, pas kryerjes së obduksionit në trupin e M.D., i cili u gjet i vdekur në shtëpinë e tij më 20.11.2023, në Institutin e Mjekësisë Ligjore dhe Kriminalistikës në Shkup, u konstatua se bëhet fjalë për vdekje të dhunshme, pas çka menjëherë janë ndërmarrë masa dhe aktivitete komplekse operativo-taktike për zbardhjen e rastit. Njëkohësisht janë kryer bastisje në shtëpinë dhe në lokale të tjera, është biseduar me disa persona, janë siguruar provat materiale, si dhe i dyshuari është gjetur dhe ndaluar në stacion, ku në bisedë zyrtare ka sqaruar plotësisht veprën e rëndë të kryer”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9419

UT-ja çmim për Talat Xhaferin, Ziberi: Mos të keqpërdoret UT-ja në periudhë parazgjedhore

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

INFO

NA NDIQ