MPB-ja Bullgare : Nuk kemi të dhëna se Palevski ndodhet në Bullgari

INA
INA

05/12/2023

“Deri në këtë moment nuk kemi të dhëna se Lupço Palevski ndodhet në territorin e Republikës së Bullgarisë”, kjo është përgjigjja e shkurtër nga Ministria për Punë të Brendshme të Bullgarisë në pyetjen e Alsat, se vallë policia bullgare ka informata për hyrjen e Palevskit në Bullgari përmes pikave kufitare.

Ministri i brendshëm Oliver Spasovski dje informoi se Palevski më 30 nëntor është arratisur në Beograd, dhe më pas në Bullgari, pas çka i humbet çdo gjurmë. I dyshuari i parë, sipas Spasovsit tre ditë pas kryerjes së vrasjes makabre ka braktisur vendin dhe ndodhet në arrati.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-greke

E rëndë në Greqi, klienti godet me thikë kuzhinierin shqiptar

policia serbe

Tmerr në Serbi, çifti vret dy fëmijët dhe më pas hidhen nga kati i 17-të i pallatit

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

tabela-open-balkan-ballkani-hapur

Tregu i vetëm i punës në Maqedoni të Veriut, Shqipëri dhe Serbi

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

vucic dodik

“Bota serbe” përmes Parlamentit të Malit të Zi

Nikola-Sanduloviq

Sanduloviq, Lajçakut: Ke heshtur për tentimvrasjen ndaj meje nga Vuçiqi yt i dashur

greqi-1-800x445-600x360

Greqia merr drejtimin e misionit detar të BE-së në Detin e Kuq

INFO

NA NDIQ