MPB: Kërcënohet kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Dobrila Kacarska!

Picture of INA
INA

15/05/2024

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Dobrila Kacarska, ka denoncuar në polici se ka marrë kërcënime për jetën, pasi para garazhit të saj kishte gjetur një krevat të improvizuar dhe një thikë.

Rastin e kanë konfirmuar edhe nga policia.

“Më 14 maj në SPB Shkup, D.K ka denoncuar se në rajonin e Qendrës në garaxhet nëntokësore, në vendparkimin e saj, janë gjetur një krevat i improvizuar dhe një thikë kuzhine” – thonë nga policia.

MPB-ja thotë se për rastin në fjalë është njoftuar Prokurori Publik kurse gjësendet janë marrë për ekspertizë dhe se po punohet për zbardhjen e rastit./tvklan.mk

TË FUNDIT
1 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
1 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
1 orë
Ministri Bekteshi flet për rezultatet në zonën zgjedhore numër 5
2 orë
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
4 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

ME TE LEXUARA

1 ditë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
8 orë
Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi
1 ditë
Tetova sivjet me 123 filloristë më pak – Në klasë të parë pritet të regjistrohen 838 nxënës
1 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
1 ditë
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
10 orë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
1 ditë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

LEXO MË SHUMË

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

Kreshnik Bekteshi

Ministri Bekteshi flet për rezultatet në zonën zgjedhore numër 5

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ