MPB me detaje për vrasjen e mbrëmshme në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Pas vrasjes së dyfishtë mbrëmë në Çarshinë e Vjetër të Shkupit, MPB-ja informoi se pesë persona të maskuar kanë qëlluar në drejtim të J.K. (37) dhe E.I. (28), të cilët kanë vdekur në vendngjarje dhe ndaj A.T. (34), i cili është plagosur dhe gjendet jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 06.03.2023 në ora 20:11 në SPB Shkup është raportuar se në një lokal në rrugën “Samoili” në Shkup, pesë persona të veshur me rroba të zeza me armë zjarri dhe maska kanë shtënë në drejtim të J.K. (37) dhe E.I. (28), të cilët kanë ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, si dhe A.T.(34) nga Shkupi, i cili ka pësuar lëndime trupore dhe është transportuar në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “Shën. Naum Ohridski” për dhënien e ndihmës mjekësore”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Është njoftuar prokurori publik, i cili ka shkuar në vendngjarje dhe me urdhër të të cilit trupat janë dhënë për obduksion.

Rreth orës 20:30, siç njofton MPB-ja, në rrugën për në Orizarë të Epërme në periferi të Shkupit është djegur një automjet tip Audi A6 dhe sipas udhëzimeve të prokurorit janë zhvilluar biseda zyrtare me disa persona. Autoritetet hetimore thanë se kanë ndërmarrë masat dhe aktivitetet përkatëse për zbardhjen e vrasjes.

“I vrari Jeton Krivanjeva, me nofkën Zhila, ishte shënjestër e një sulmi të ngjashëm tre vite më parë në hotelin “Aleksandar Palace” në Shkup. Ngjashëm si atëherë, edhe mbrëmë sulmuesit ishin të veshur me rroba të zeza dhe maska”, thanë burime policore për “Telma”.

Një tjetër ngjashmëri me incidentin e vitit 2019 është se mbrëmë në lokalin Shisha Bar, sulmuesit bërtisnin “policia” dhe u përpoqën të krijonin përshtypjen se ishte një bastisje e policisë.

Policia në mbrëmë ka bllokuar rrugën “Samoili”, në mes të Çarshisë dhe Kalasë, duke mos lejuar dalje në vendin e ngjarjes.(INA)

TË FUNDIT
35 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
3 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
3 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

ME TE LEXUARA

35 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
22 orë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
19 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
21 orë
Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës
18 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
21 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
15 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

durres plazh deti

Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë

trump sulm

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

INFO

NA NDIQ