MPB me detaje rreth aksidentit të djeshëm në Kondovë të Shkupit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Nga Ministria e Punëve të Brendshme sot kanë dhënë detaje rreth aksidentit të gjatë ditës së djeshme në Kondovë të Shkupit. Aksidenti është raportuar në ora 13:30, ndërkaq kanë qenë të përfshirë tre aitomjete.

“Në aksident kanë marrë pjesë automjeti “Audi” me targa të Shkupit, që po drejtohej nfa M.O. (40) ngfa fshati Svillare e Poshtme, dhe automjeti VW Golf me targa të Kosovës që po drejtohej nga R.S. (31) nga Kondova dhe një automjet “Mercedes” i parkuar”, thuhet në njoftimin e MPB.

Në akisdent janë lënduar dy të mitur.

“Në aksident lëndime të rënda trupore ka marrë një këmbësor i mitur nga fshati Paniçar i Shkupit, ndërsa lëndime trupore ka marrë këmbësori tjetër SH.A. (18) nga Shkupi, të konstatuara në kompleksin e klinikave “Nënë Tereza””, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
52 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

1 ditë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
24 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
1 ditë
Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova
9 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen
1 ditë
O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ