MPB: Në Shkup sanksionohen 238 shoferë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (13.02.2022) vazhdoi me kontrollimet e përforcuara në trafik.
Vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 238 sanksione, prej të cilave gjashtëdhjetë e dy sanksione për tejkalim të shpejtësisë së lejuar, dyzet e tri sanksione për drejtimin e automjetit nën ndikimin e alkoolit, njëzet e katër kundërvajtje për këmbësorët.

Poashtu janë shqiptuar edhe njëzet e gjashtë gjoba për drejtimin e automjetit pa patentë shofer, dhjetë sanksione për mospërdorimin e rripit të sigurisë, shtatë gjoba për mosdhënie të përparësisë së kalimit këmbësorëve, katër sanksione për kalim në semafor të mbyllur (ngjyrë e kuqe) dhe tri kundërvajtje për motoçiklistët.

Kontrollimet e përforcuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Nga Ministria për Punë të Brendshme apelojnë deri te qytetarët t’u përmbahen rregullave dhe rregulloreve të trafikut me qëllim të rritjes së sigurisë në rrugë./KlanMacedonia/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ