MPB njofton: 188 gjoba për tejkalim të shpejtësisë

Picture of INA
INA

06/10/2023

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme (05.10.2023) ka kryer kontroll të intensifikuar në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, me çrrastë janë sanksionuar 188 drejtues mjetesh. Prej tyre, 10 automjete udhëtonin me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar. Në të njëjtën kohë, 108 automjete kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanime, ndërsa 80 jashtë vendbanimeve.

“Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë thirrje të gjithë vozitësve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thuhet nënjoftimin e MPB-së. /Alsat.mk

TË FUNDIT
5 minuta
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
8 minuta
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 orë
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
2 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
4 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
12 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së
9 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
1 ditë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

LEXO MË SHUMË

xhaferi mickovski]

Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën

448950491_1036715154484673_7586924692570773989_n

Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

INFO

NA NDIQ