MPB: Policia vepron, arrestohet dhunuesi i gazetarit Ademi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Gostivari Sot mëson që policia ka arritur të arreston sulmuesin e gazetarit Nevrij Ademi dhe kameramanit shoqërues.

SHGM, paraprakisht kërkoi nga MPB-ja që të bëjë hetim të shpejtë dhe efikas për sulmin e sotëm ndaj kolegëve tanë nga TV Pollogu i Tetovës.

Përkatësisht, sot gjatë xhirimit të inserteve të reportazhit nga shkolla fillore “Naim Frashëri” në fshatin Gjurgjevishtë, komuna Vrapçisht, Gostivar rreth orës 14:00, gazetari Nevri Ademi dhe kameramani Zbulim Maksuti janë sulmuar verbalisht e më pas fizikisht nga njëri. fytyrë.

Sipas deklaratave të kolegëve tanë, për nevoja të raportit për realizimin e projekteve në shkollë derisa ishin duke filmuar në shkollë, Burhan Hamiti u është drejtuar atyre me ofendime dhe kërcënime verbale, gjatë të cilave e ka kapur kameramanin për kokë. dhe e shtyu në shkallët e shkollës.

SHGM ka kontaktuar menjëherë gazetarin e TV Pollogut Nevri Ademi dhe ai na e ka konfirmuar ngjarjen dhe na ka dhënë informata konkrete se: fjalët, e kapi kolegun për kokë dhe e shtyu përpjetë shkallëve. Pastaj zbriti në oborrin e shkollës dhe filloi të na ndiqte me sëpatë. “Me shpejtësi hipëm në veturë dhe u drejtuam në stacionin policor për të raportuar sulmin dhe sulmuesi nuk na ka ndjekur me veturën e tij gjatë gjithë kohës deri në fshatin Negotinë të Gostivarit”, tha Ademi.

SHGM kërkon nga MPB që të bëjë hetim të shpejtë dhe efikas në interes të gjetjes dhe sanksionimit të sulmuesit. Theksojmë se kërcënimi me jetë janë krime sipas Kodit Penal dhe Ministria e Brendshme dhe Prokuroria Publike duhet urgjentisht të hetojnë dhe ndjekin penalisht për të dënuar ata që shkelin ligjin dhe për të parandaluar krime të tilla të mundshme në të ardhmen.

TË FUNDIT
1 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
2 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

17 orë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
1 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
14 orë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
8 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
17 orë
Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ