MPB: Shqiptohen 180 masa në Shkup, 54 për tejkalim të shpejtësisë

INA
INA

4 Korrik, 2023

Sektori i Punëve të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.07.2023) ka vazhduar me kontrolle në fushën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 180 masa.
“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 180 masa, nga të cilat 54 masa për tejkalim të shpejtësisë, 14 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, katër masa për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave.

Tetë masa janë vendosur për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, dy masa për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit, tetë masa për mospërdorimin e rripit të sigurimit…”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

dacic

Daçiq “nuk e di” nëse Radoiçiq është në videon që nxori Sveçla

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

jusuf buxhovi

Mashtrimi i “konfliktit të grirë” me Serbinë dhe modeli i Donbasit?

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

Afrim Bunjaku

Qeveria jep 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

shaip-kamberi

Kamberi – Vuçiqit: T’i vrasim 100 për 1 është autorësi e juaja

nato-mkd-zname

Sot në Shkup mbahet konferenca e shefave të Shtatmadhorive të armatave nga vendet anëtare të NATO-s

INFO

NA NDIQ